Chór

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,muza

Tam ludzie dobre serca mają.

Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,

Ci nigdy nie śpiewają...”

Nasze główne źródło wiary – Pismo św. zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu zawiera różne pieśni i hymny. Często bywa tak, że najtrudniejsze zagadnienia dotyczące spraw wiary – "Misterium Chrystusa w Kościele" (Ef 1, 3-13), "Chrystus, Bóg – Człowiek, wzorem pokory" (Flp 2, 5-11), czy też relacji międzyludzkich – "Hymn o miłości" (1 Kor 13, 1-13) wyrażane są właśnie za pomocą hymnów.

Eucharystia – szczyt miłości Boga względem człowieka – domaga się w swojej oprawie liturgicznej również śpiewu. Dlatego powstały pierwsze schole (czasy papieża Sylwestra I i przede wszystkim Grzegorza Wielkiego), a potem już liczne chóry.

W naszej wspólnocie parafialnej chór współtworzą osoby dorosłe, które wiedzą co w "duszy gra". Swoim pięknym śpiewem ubogacają liturgię Mszy świetej i nabożeństwa. Od początku naszym chórzystom przyświecały słowa  "kto śpiewa, dwa razy się modli". W każdą niedzielę możemy usłyszec ich głosy, które upiększają chwile modlitewnego spotkania z Bogiem.

DSCF9337  DSCF9338

Chór prowadzi pan organista Leszek Wesołowski. Serdecznie zapraszamy osoby, które posiadają dobry słuch i ładny, mocny głos, oraz chcą śpiewać na większą chwałę Bogu na nasze spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godzinie 18.00.

Niech nie zabraknie Twojego głosu zapraszamy!!!.