Liturgiczna Służba Ołtarza

herb

"Ministrant powinien świecić przykładem dla swoich rówieśników, a także  w  gronie ministrantów i przy ołtarzu zachowywać się odpowiednio"

Nasz parafia skupia ministrantów i lektorów, którzy poprzez służbę przy ołtarzu, czerpiąc siłę z Eucharystii realizują przykazania miłości.

ogien

Zbiórki formacyjne:

Ministanci - sobota godz. 10.30

Kandydaci - sobota godz. 11.00

Zestawienie punktacji ministrantów:

10 przykazań ministranta

1. Ministant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki
  2. Ministant służy Chrystusowi w ludziach
  3. Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swoim charakterem
  4. Ministrant rozwija w sobie życie Boże
  5. Ministrant poznaje liturgie i żyje nią
  6. Ministrant wnosi wszędzie prawdziwą radość
  7. Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie
  8. Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa
  9. Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej
  10. Ministrant modli sie za Ojczyznę i służy jej rzetelną pracą

ministrare

Jeśli chcesz być jednym  z nas, jeśli chcesz poznać bliżej Chrystusa, jeżeli chcesz wspólnie z nami cieszyć się uczestnicząc w zabawach - PRZYJDŹ - do zakrystii i zapisz się, zostań jednym z nas!

Nieważne w jakiej szkole jesteś, podstawówce, gimnazjum czy liceum. Pamiętaj!

Nigdy nie jest za pózno, aby zostać ministrantem!!!

INFORMACJE W SPRAWIE TURNIEJU

1. dskupieniaMsza w parafii św. Stanisława w Wieluniu o 10.00
  2. Po Mszy na hali sportowej WOSIR (przy kościele) turniej ministrantów w dwóch kategoriach: podstawówka i gimnazjum (ilość zawodników 5+1)
  3. W razie potrzeby można dobrać ministranta do składu z sąsiedniej parafii która nie bierze udziału
  4. W razie potrzeby do kategorii gimnazjum można dobrać ministrantów z podstawówki  - nie odwrotnie.
  5. W turnieju mogą brać udział kandydaci, ministranci i lektorzy aktualnie pełniący służbę przy ołtarzu. Zawodnicy przywożą strój sportowy oraz prowiant,
  6. Opiekun drużyny zgłasza drużynę  do 21 listopada (które kategorie z parafii)  do swoich dekanalnych duszpasterzy ministrantów
  7. Ministranci nie biorący udziału w Dniu Skupienia od początku (0d 10.00) nie biorą udziału w turnieju. (potwierdzenie przybycia i udziału w turnieju przed Mszą przed kościołem i zakrystii)
  8. Wpisowe 40 zł od  1 drużyny  60 zł od 2 drużyn