Żywy różaniec

Żywy Różaniec istnieje już od dawna. Został założony  XIX wieku przez Pauline-Marie Jaricot. Ruch ten przynosi wielkie korzyści duchowe tym wszystkim, którzy do Niego należą. W Kołach Żywego Różańca, odmawia się ten sam różaniec, którym zwykle posługujemy się w życiu codziennym, z tą różnicą, że zwykły różaniec odmawia się całościowo lub częściami.

rozaniec1

Żywy Różańc tworzy 20 osób (nazywany Różą) - które odmawiają codziennie tylko jedną tajemnicę różańca (10 x Zdrowaś Mario). Każdy z członków odmawia inną tajemnicę, w ten sposób cała Róża modli się jedną częścią różańca świętego.

Jest to jedna z najpiękniejszych modlitw tak bardzo znanych i polecanych przez Kościół swoim wiernym. Ojciec Święty Jan Paweł II często mówił, że różaniec jest Jego ukochaną modlitwą.

rozaniec2